Listwy maskujące karnisz

Detale, które budują nastrój, jak pięknie mieszkać.

W aranżacji wnętrz są elementy, które tak jak odpowiednio dobrana biżuteria potrafią dodać uroku i blasku. Jednym z takich elementów są listwy maskujące karnisz, chociaż poza funkcją maskowania mają jeszcze kilka dodatkowych walorów, które z wielkim powodzeniem można wykorzystać, chcąc szybko i łatwo odmienić wnętrze.

Listwy maskujące karnisz, mała wielka zmiana.

Lokalizacja okien w pomieszczeniu ma kluczowe znaczenie dla komfortu użytkowników lub mieszkańców. Sypialnia, której okna wychodzą na wschód i pokój dzienny z nikłym dostępem do światła naturalnego w dużym stopniu wpływają na nasze samopoczucie. Nie zawsze mamy wpływ na to co znajduje się za ramą naszego okna, albo kto przez nie do nas może zajrzeć.

Firanki mimo ich delikatnej i zwiewnej natury stanowią barierę dla oka nieproszonego widza, stanowią ważny element użytkowo dekoracyjny, nadają lekkości i miękkości otoczeniu, przyczyniają się również do stłumienia akustyki wnętrza.

Dobrze dobrane firany i zasłony potrafią optycznie “podnieść sufit”.

W tym wypadku ważna jest długość i mocowanie materiału. Ale nie tylko to pomoże nam oszukać oko. Elementem który doskonale sprawdza się w duecie z firanami mocowanymi blisko sufitu są listwy maskujące karnisz, których walory użytkowe zaraz przybliżymy.

Listwy maskująco – dekoracyjne.

Już sama nazwa zdradza nam przeznaczenie listew, maskują. Zakrywają to czego nie musimy widzieć, a mianowicie mechanizm żabek, taśm na których zamocowane sa firany, sznureczków, które zawsze towarzyszą firankom. Ale też dekorują, dodają elegancji i nowoczesnego wyglądu, pozwalają stworzyć wrażenie spójności w pomieszczeniach, przełamują linie poziome, dodają lekkości, znacząco wpływają na estetykę wnętrza. I chociaż maskowanie mechanizmów, na których spoczywają firany można rozwiązać poprzez montaż lambrekinów, to jednak zastosowanie listew maskujących wnosi do pomieszczenia nowoczesność, lekkość, piękno, elegancję.

Listwy maskująco – zaskakujące.

Jest kilka elementów, które mogą zaskoczyć w pierwszym zetknięciu się z listwami maskującymi karnisz.

Są bardzo łatwe w montażu i na tyle lekkie, że wystarczy je przykleić do sufitu za pomocą mocnego kleju montażowego.

Wykonane są z polistyrenu i poliuretanu, a dzięki użytym materiałom i technologiom są wytrzymałe, nie zachodzi obawa, że podczas zdejmowania lub zakładania firany zostaną uszkodzone lub wgniecione. Dodatkowo listwy są elastyczne i odporne na pęknięcia, co w przypadku nierówności sufitu odgrywa istotną rolę, ponieważ materiał cały czas “pracuje” wystawiony na działanie napięć.

Można nadać im kolor spójny z kolorem wnętrza lub kontrastowy zaraz po zamontowaniu, ponieważ nie wymagają dodatkowych czynności,  takich jak szpachlowanie lub gruntowanie.

Listwy bardzo często wyposażone są w tunel, w którym możemy zamontować taśmy led, uzyskując w ten sposób, dodatkowe, mało inwazyjne w powierzchnię ściany i ukryte źródło światła.

Listwy maskujące możemy połączyć ze listwami przysufitowymi, tworząc całość i ciągłość dekoracji przysufitowych.

listwy glamour
listwa do zabudowy karnisza