Sztukateria wewnętrzna

Sztukateria styropianowa dekoracja domu w zasięgu ręki

Sztukateria styropianowa dekoracja domu w zasięgu ręki

Sztukateria styropianowa – jako dodatek dekoracyjny do elewacji budynków mieszkalnych oraz użyteczności publicznej, klasycznych i nowoczesnych. Właściwie nie można ominąć żadnej formy budynku, która chciałaby  jak biżuterię nosić sztukaterię. Te elementy styropianowe pasują dosłownie wszędzie tam gdzie tylko chcemy dorzucić szczyptę smaku i elegancji.

Sztukateria styropianowa
Sztukateria styropianowa

Wydawałoby się, że na hasło element styropianowy od razu włączają się wątpliwość czy aby na pewno to dobry sposób do dekoracji elewacji.? Nic  bardziej mylnego. Dodatki sztukaterii elewacyjnej wykonane są faktycznie ze styropianu, ale najwyższej jakości EPS 200  i pokryte dodatkowo specjalna powłoką z kruszywa kwarcowego.  Czynie je  to niesamowicie twarde i trwałe,  w dodatku odporne na wpływ działania zewnętrznych czynników atmosferycznych. Tak przygotowana sztukateria  wymaga tylko pomalowania na dowolnie pasujący  kolor do  elewacji.  Sztukateria dzięki bogactwu wzorów i profili trafia w gusta  i  zapotrzebowanie każdego,  nawet najbardziej wymagającego odbiorcy. Polscy Producenci sztukaterii trzymając bezustannie rękę na pulsie, tworzą coraz bogatszą ofertę produktową dorzucając co jakiś czas kolejne innowacyjne produkty.

Ponadczasowa dla każdego stylu

Wszystko po to by w możliwie łatwy, tani, szybki ale niepowtarzalny sposób dać szereg możliwości do dekoracji zewnętrznej części budynku.

Największą popularnością cieszą się oprawy wokół okien. Kopiowane do wykonania opaski wokół drzwi frontowych. Z tego typu rozwiązań najczęściej korzystali właściciele budynków w formie klasycznej i tradycyjnej. Dziś już nawet najbardziej nowoczesne budowle uzbrojone są w sztukaterię.  Wszystko zależy  w jakim stylu chcemy przedstawić nowe oblicze naszego domu. Pamiętajmy, że jego zewnętrzna część to nasza wizytówka, która mówi wszystko o właścicielu.  Opaski wokół okna z listwy elewacyjnej mogą być wykonane z profili w prostej formie, ale również zdobionych dodatkowo zwornikami, wspornikami i gzymsami.  Taka dekoracja nada dostojności każdej budowli. Chcąc wykorzystać listwę elewacyjną nie tylko wokół okna i drzwi można  śmiało umieścić ją wokół całej elewacji. Odcinając jedną kondygnację od drugiej co nada wrażenia optycznie dużo niższego budynku.

Możliwości produktowych by ozdobić naszą elewację jest naprawdę wiele, dekoratorzy prześcigają się w wykorzystywaniu sztukaterii do zdobienia elewacji. Styl eklektyczny dał przepustkę do ubierania w sztukaterię nowoczesnych budynków. Gdyby jednak ktoś nie chciał wprowadzić eklektyki do swojego domu a jest posiadaczem budynku o nowoczesnej bryle, może skorzystać z dekoracji w formie  paneli elewacyjnych. Nadając panelom kolor w odcieniach brązu uzyskujemy imitację drewnianych elementów dekoracyjnych a  w kolorach szarości, elementy spełniają rolę imitując dodatki kamienne

Dodaj komentarz